Top Sport

Навивачите на Ексцелзиор го воодушевија фудбалскиот свет (Видео)

Прекрасна слика на светот му испратија навивачите на холандскиот прволигаш Ексцелзиор. Во неделата, на „Де Кјуп“ стадионот во Ротердам, против Феенорд, тие ја обележаа годишнината на основањето на клубот.

Точно во 19:02 часот, во чест на основањето на клубот, Ексцелзиор е основан во 1902 година, тие на теренот фрлија неколку илјади кадифени кукли.

Играчките се наменети за детската болница во Ротердам.

Scroll to Top