Top Sport

Не е само Кристијано јуниор – синот на Марсело знае со топката (видео)

Кристијано Роналдо повеќе пати се пофали со фудбалските квалитети на неговиот син Кристијано Јуниор, но уште една ѕвезда на Реал има син кој очигледно го наследил талентот.

Осумгодишниот син на Марсело, Енцо Виеира само што ја започнува фудбалската кариера, меѓутоа гордиот татко се пофали со фантастично видео на Инстаграм.

Синот кој страшно наликува на Марсело, постигна хет-трик во јуниорски натпревар со одлични потези.

Ново фантастично видео за Кристијано Роналдо Јуниор

Scroll to Top