Top Sport

„Не се сомневам дека Чаби Алонсо ќе остане во Леверкузен“

Спортскиот директор на лидерот во Бундеслигата, Баер Леверкузен, Фернандо Каро изјави дека очекува Чаби Алонсо и следната сезона ќе го предводи тимот.

Шпанецот прави чуда со Баер Леверкузен. Тој е на прагот да ја освои првата бундеслигашка титула во клупската историја. Неговата работа во Леверкузен ги заинтригира големите клубови, поради што се почесто се шпекулира за неговото заминување.

„Чаби Алонсо има договор до 2026 година и нема причина да се сомневаме дали ќе остане тука“, изјави Каро и дополни.

„Во фудбалот никогаш не се знае што ќе се случи, но јас имам целосна доверба во него. Развивме добри односи.“

Сепак, на Баер нема да му биде така лесно да го задржи Шпанецот, бидејќи за него наводно сериозно се заинтересирани Баерн и Ливерпул.

Scroll to Top