Top Sport

Нејмар без милост за сопствениот син (видео)

Нејмар му приреди несолена шега на својот осумгодишен син Дави Лука додека двајцата играа интересна игра во карантин во Бразил.

Откако француската Лига 1 донесе одлука да го прекине шампионатот и да го прогласи ПСЖ како шампион, Нејмар има повеќе време за дружба со својот син, и секако, да му приредува вакви „финти“.

Фрлајќи му топчиња кои тој требаше да ги врати со глава, последното топче всушност беше јајце.

Најскапиот фудбалер на светот во моментов има нова врска со манекенката Наталија Барулич, појавувајќи се на насловната страница со неа на руското издание на магазинот „Џи Кју“.

 

View this post on Instagram

 

Día de trolagem com o filho 😂🥚

A post shared by ene10ta Érre 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on

Scroll to Top