Гери Невил е легенда на Манчестер јунајтед, но и тој како и сите навивачи на „ѓаволите“ беше исфрустриран кога Антони Марсијал ја пропушти најдобрата шанса за нив на големото дерби против Ливерпул.

Исфрустрираниот Невил, инаку седнат до стариот ривал, ексфудбалерот на Ливерпул, Џејми Карагер, фуриозно удира на масата пред него, пред можеби уште поимпресивно да се врати на коментаторската работа како ништо да не се случило.