Top Sport

Ноер го продолжи договорот со Баерн

Ветеранот Мануел Ноер го продолжи договорот со Баерн Минхен. Клубот објави дека Ноер ќе остане во Минхен до 2024 година.

dobivaj vesti na viber

Баерн не ги објави финансиските детали од новиот договор. Со претходниот, бруто платата на германскиот репрезентативец изнесуваше 20 милиони евра.

„Многу сум среќен што продолжува моето патување со Баерн. Повторно ќе имаме одличен тим, со кој ќе можеме да се бориме за сите трофеи. Како голман и капитен на тимот сакам да бидам столб и поддршка во остварувањето на наредните цели“, изјави Манеул Нојер.

Германскиот репрезентативец пристигна од Шалке во 2011 година. Шест сезони е капитен на Баерн.

kết quả go88 go88 lmhmod không rút được tiền go88

https://sunwin.fan/

Scroll to Top