Top Sport

Новиот дрес на Интер

Шампионот на Италија, Интер, го претстави дресот со кој ќе тргне во одбрана на титулата во сезоната 2021/2022.

dobivaj vesti na viber

Новиот дрес изгледа многу атрактивно.

Пругите ја симболизираат змиската кожа. Змијата е симболот на Интер од 1908 година.

Забележливо е дека во новата сезона Интер ќе биде без култниот спонзор Пирели. Интер и Пирели ја прекинаа соработката по 26 години.

Scroll to Top