Top Sport

Донарума бил изненаден од победата: Ништо не ми беше јасно

Голманот на Италија, Џанлуиџи Динарума, открил дека откако му го одбрани пеналот на Букајо Сака, не му било јасно во моментот дека неговата репрезентација ја освои титулата на ЕУРО 2020.

Италија, во неделата го освои европскиот шампионат, откако по изведувањето на пенали ја победи Англија со 3:2. Букајо Сака, шутираше во последната серија, неговиот удар од одбрани Донарума.

Откако го одбрани пеналот, Донарума мирно се оддалечи од гол-линија, погледна кон судијата Кујперс, а потоа се најде во прегратка на соиграчите.

„Не сватив веднаш дека победивме“, открил Донарума во разговор за Скај спорт.

„Сега, кога имаме ВАР, секогаш се проверува позицијата на голманот, поради тоа погледнав кон судијата, сакав да видам дали е се во ред. Потоа соиграчите дојдоа до мене и тука започна прославата. Ништо не ми беше јасно“.

Новиот голман на ПСЖ, на крајот беше прогласен за најдобар играч на Европското првенство.

GoGoAnime: Urda anime episode Full online free at https://gogoanime.be assassination classroom gogoanime

Website https://aniwatch.pro: Watch Psycho Diver: Soul Siren (Dub) aniwatch Episode Full anime websites

Website https://animeflix.nl: Watch Pokemon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel (Dub) animeflix Episode Full neon genesis evangelion animeflix

Hashatit: https://www.hashatit.com/833642

Kissanimemx-95 webselfsite: https://kissanimemx-95.webselfsite.net/

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/animeflixnl

Scroll to Top