Одбраната на Јунајтед пак потфрли – два гола во Истанбул за 45 минути

Турскиот шампион Башакшехир е подготвен да ја зголеми мизеријата на Манчестер јунајтед и Оле Гунар Солскјер, откако имаат 2:1 предност по 45 минути во третото коло од Лигата на шампионите.

По домашниот 0:1 пораз од Арсенал, Јунајтед беа под притисок да се вратат во форма, но по првото полувреме на „Фатих Терим“ во Истанбул нема да биде подобро.

Демба Ба во 13. минута успеа да ја наттрча одбраната на Јунајтед за да го совлада Дин Хендерсон, а во 40. минута, во речиси ист случај, Един Вишќа доне се 2:0 водство. Антони Марсијал во 43. минута го остави натпреварот неизвесен пред второто полувреме.

И Лацио има негатива по 45 минути, откако во Санкт Петерсбург губи од Зенит со 1:0 со голот на Александер Ерохин.