Top Sport

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1).

Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља.

Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле во станот и исто така си заминале со пленот.

Втор пат му се случува на Рамос да биде ограбен. Првиот пат тоа му се случи во Мадрид, во 2012 годин, додека играше за Реал.

Foto/ EPA

Scroll to Top