Top Sport

Оригиналниот Роналдо го состави најдобриот тим во историјата

Роналдо Назарио го избра најдобриот тим на сите времиња.

Во интервју за британски „Дејли Мејл“, легендарниот Бразилец на голот го стави Италијанецот Џанлуиџи Буфон, а на бековските позиции неговите сонародници и поранешни соиграчи Кафу и Роберто Карлос.

Најдобрите стопери во историјата според Роналдо се Паоло Малдини и Фабио Канаваро.

Во исклучително офанзивна формација, Роналдо ги вклучи Зинедин Зидан, Диего Марадона, Пеле, Лионел Меси, Кристијано Роналдо и…на централната позиција во нападот го стави Роналдо Назарио.

Scroll to Top