Top Sport

Откриена заднината на инцидентот во ЛШ – Имале 350 илјади причини да го прекинат натпреварот

Финалниот натпревар од Лигата на шампионите, помеѓу Борусија Дортмунд и Реал Мадрид, беше прекинат по само 20 секунди откако тројца навивачи втрчаа на теренот.

Неколку часа по авршувањето на натпреварот, медиумите ја открија заднината на овиј инцидент.

Тројца имаа маици со натпис „Мелстрој“, што е всушност псевдонимот на 26-годишниот белоруски блогер Андреј Бурим, кој вети 350.000 евра на секој што ќе истрча на теренот за време на финалето на Лигата на шампионите.

Бурим, преку своите канали нудел подеднаква сума на секој што ќе успее да ги убеди Меси, Роналдо, Мбапе или Халанд да му испратат видео поздрав, а исто така понуди и 600.000 евра на тој што ќе ја однесе неговата фотографија на Монт Еверест или на Месечината.

Scroll to Top