Top Sport

Паласио за победата на Болоња: Михајловиќ беше бесен на полувреме

Болоња направи спектакуларен кам-бек, враќајќи се од 1:3 негатива за 4:3 победа на гости кај Бреша и Родриго Паласио открива дека Синиша Михајловиќ, иако не беше на стадионот „Ригамонти“ во неделата, им оддржал вистинска лекција на полувреме.

dobivaj vesti na viber

Ова беше прв меч на Болоња во Серија А оваа сезона без Михајловиќ на клупата, бидејќи тој е во клиниката во Болоња каде што добива втора доза хемотерапија за леукемијата, но тој искомуницирал со клубот на полувреме.

„Михајловиќ беше бесен на полувреме и јасно ни ја прати таа порака, така што се обидовме да го искористиме тој менталитет кога се вративме во второто полувреме. Поради него и неговиот менталитет играме вака“, вели Паласио.

Болоња се непоразени оваа сезона по три меча со Верона, СПАЛ и Бреша, но Паласио вели дека ниту тој ниту Михајловиќ не се задоволни.

„Сакавме девет поени“, објаснува фудбалерот.

Болоња победи за Михајловиќ со прекрасен пресврт и сега се втори во Италија! (видео)

otp go88 go88 e-world hack tài xỉu go88 miễn phí

sunwin nổ hũ apk cho android

Scroll to Top