Top Sport

Пеп со „боцка“: Го извадив Халанд да не го сруши рекордот на Меси во ФА купот

Пеп Гвардиола саркастично коментираше дека го извадил Ерлинг Халанд по неговиот хет-трик против Барнли во ФА купот за да го заштити Лионел Меси во уште една бизарна прес-конференција на каталонскиот тренер.

dobivaj vesti na viber

Ова доаѓа по коментарите дека Гвардиола го извадил Халанд од игра против РБ Лајпциг во Лигата на шампиони по постигнување на пет гола за да не го сруши рекордот на Меси во европската елита. Сега, откако постигна три гола во 6:0 победата над Барнли, Пеп реши да се пошегува.

„Направив замена бидејќи не сакав да го сруши рекордот кој го имаше Меси во ФА купот во Англија. Секогаш сакам да ги казнувам моите играчи, тоа ми е главната намера“, изјави Гвардиола.

Scroll to Top