Top Sport

Пике и Касилјас се потсетија на 6:2 победата на Барса на „Бернабеу“ (видео)

Вчера се одбележија 11 години од неверојатната 6:2 победа на Барселона над вечниот ривал Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ и ветеранот на Блауграна, Жерард Пике преку Твитер се потсети на лудиот меч.

Пике го покажа видеото од последниот гол кој тој го постигна и со кратка порака: „11 години“, по што доби неочекуван одговор од голманот на Реал на тој меч, легендарниот Икер Касилјас.

Касилјас реши да го потсети Пике и навивачите на Барселона за бројот на европскит титули на „кралевите“ пишувајќи: „11+2=13“.

Watch 2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 2 (https://animefreak.ws/m/81Km/ep-2) at website https://animefreak.ws. See more anime freak new site

Your Lie in April (https://animeflix.nl/m/W8m) Episode 22 at website https://animeflix.nl animeflix kamisama kiss

Scroll to Top