Top Sport

Пиоли: Судијата ни се извини, но малку корист од тоа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли вели дека судијата Марко Сера им се извинил на фудбалерите откако им го поништи голот во финишот на мечот против Специја, неколку секунди пред гостите да постигнат гол за 1:2 победа на „Сан Сиро“.

Судијата Сера досуди слободен удар за фаулот над Анте Ребиќ, во секундите кога Месијас го постигна голот, и во следниот напад, Специја постигна гол преку Емануел Гјаси.

„Се обидов да ги смирам моите играчи, но голот на Специја покажа дека не успеав. Знаевме дека е неправда, но и ние делиме одговорност бидејќи не постигнавме гол порано. Судијата ни е извини, можеби тоа не беше негова грешка. Штета, требаше да победиме, а најдовме начин да загубиме. Сезоната е долга“, вели Пиоли.

Луда драма на „Сан Сиро“ – непризнаен гол за Милан, па пораз од Специја во 95. минута!

goanime pe. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

goanime pe My Hero Academia

GoGoAnime Komi Can’t Communicate

Black Clover (Dub)

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

watch anime GoGoAnime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

tải go88
Scroll to Top