Top Sport

Влаховиќ малку се „прецени“ – против искусниот Сиригу не може со „паненка“

Ветеранот на голот на Џенова, Салваторе Сиригу е познат како фантастичен при ударите од белата точка и тоа го покажа уште еднаш вечерва, не дозволувајќи му на српскиот напаѓач Душан Влаховиќ да го „понижи“ со гол со „паненка“.

Влаховиќ, кој веќе има пет гола од пенал за Виола оваа сезона, беше самоуверен пред пеналот, но Сиригу успеа спектакуларно да одбрани. Италијанскиот голман има 13 одбрани во 76 пенали во кариерата, иако оваа сезона веќе прими три гола.

Одбраната на пеналот не помогна многу – до полувремето Сиригу прими три гола за 3:0 водство на Фиорентина.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime streaming Komi Can’t Communicate

watch anime online GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub)

anime to watch GoGoAnime Naruto

anime online GoGoAnime Record of Ragnarok

GoGoAnime Horimiya (Dub)

tải go88
Scroll to Top