Top Sport

Португалец ќе биде новиот тренер на ПСЖ

Тренерот на Спортинг од Лисабон, Рубен Аморим е прв пик на новиот спортски директор на клубот, Луис Кампос, тврди „Ле Парисиен“.

dobivaj vesti na viber

Аморим е поранешен тренер на Каса Пио и Брага, со Спортинг има договор до 2024 година.

37-годишникот на клупата треба да го замени Маурисо Покетино. Аргентинецот не ги исполни очекувањата и целите кои беа поставени пред него. ПСЖ, од Лигата на шампионите испаднаа во осмина-финалето.

ПСЖ на Спортинг ќе треба да му платата 30 милиони евра доколку сакаат да го ангажираат младиот тренер.

go88 là trò gì

game sunwin bị sập sunwin bảo trì game sunwin bị sập

Scroll to Top