Top Sport

После Мино Рајола бил лош агент – во ист ден го нудеше Халанд на Барса и Реал!

Алф Инге Халанд, таткото на ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, и неговиот агент Мино Рајола попладнево пристигнаа во седиштето на Реал Мадрид, неколку часа откако како „бомба“ одекна веста дека се сретнале со Барселона за преговори со новиот претседател Жоан Лапорта.

20-годишниот Халанд стана еден од најпосакуваните европски фудбалери, откако постигна 49 гола во исто толку меча за Дортмунд, и за него секако се заинтересирани и шпанските гиганти Барселона и Реал Мадрид.

Иако се веруваше дека Барса ја имаат предноста во преговорите, кога денеска наутро Алф Инге Халанд и Рајола пристигнаа во Барселона, но сега се тврди дека тие би сакале да ги видат сите понуди кои ќе бидат достапни пред да се направи одлука. Ова секако е генијална стратегија која ги поставува ривалските клубови еден против друг, но уште останува проценката на Борусија Дортмунд дека Норвежанецот вреди спектакуларни 180 милиони евра.

Според шпанскиот „АС“, Реал Мадрид се обидуваат да се „ослободат“ од фудбалери со вредност од 176 милиони евра да се финансира летниот преоден рок, вклучувајќи ги Герет Бејл, Мартин Одегард и Дани Себалјос.

Се верува дека покрај шпанските гиганти, главни во игра за потписот на Халанд се и Манчестер сити, Манчестер јунајтед и Челси.

Таткото и менаџерот на Халанд на преговори во Барселона

GoGoAnime gogoanime25: Boruto: Naruto Next Generations (https://gogoanime.be/m/VLmo) Episode 194

AnimeTV 3 animetv to: The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

Scroll to Top