Top Sport

Познати сe полуфиналните термини во Лигата на шампионите

Пари Сен Жермен, Борусија Дортмунд, Баерн Минхен и Реал Мадрид се пласираа во полуфиналето, во Лигата на шампионите.

Познато е дека во полуфиналето ќе се сретнат Пари Сен Жермен и Борусија Дортмунд, односно Баерн Минхен и Реал.

Домаќини на првите натпревари ќе бидат германски клубови, додека реваншите ќе се играат на „Паркот на принцовите“ во Париз и на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

Полуфиналните натпревари се закажани за 30 април и 1 мај, а реваншите на 7 и 8 мај.

Сите натпревари започнуваат во 21:00 часот.

Финалето на Лигата на шампионите е на 1 јуни на стадионот „Вембли“ во Лондон.

Scroll to Top