Top Sport

Прв триумф на Манчестер јунајтед на домашен терен

Манчестер јунајтед забележа победа над ВБА (1:0), во последниот меч од саботната програма во Премиер лигата. За „црвените ѓаволи“ ова беше прва победа на домашен терен во Премиер лигата од почетокот на сеозната.

Натпреварот на „Олд Трафорд“ беше решен во второто полувреме. На самиот почетоко од вториот дел судијата покажа на белата точка за ВБА, меѓутоа ВАР ја поништи неговата одлука.

Во 53 минута, топката го погоди во раката Фурлонг, Јунајѕед добија пенал. Првиот пенал не го реализира  Бруно Фернандеш, но доби можност да го повтори ударот. Вториот пат Португалецот не погреши.

Во наредното коло Јунајтед ќе гостуваат во Саутемптон, додека ВБА ќе ги пречекаат Шефилд јунајтед

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full (https://crunchyrollfree.com/m/m5jr/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium account

Jujutsu Kaisen (TV) Episode 14 at ANIMEFLIX spirited away animeflix

Scroll to Top