Top Sport

Првенството ќе се отвори со вакво пеење на италијанската химна

Да се слушне химната пред некое големо натпреварување како ЕУРО 2020 секогаш претставува голема чест, посебно за Македонија на првиот голем настап.

ЕУРО 2020 ќе се отвори вечерва со меч помеѓу Италија и Турција на „Олимпико“ во Рим пред 20-тина илјади гледачи, што значи дека ќе имаме шанса повторно да ја слушнеме „Il Canto degli Italiani“ (Песна на Италијанците) во изведба на фудбалската репрезентација. Сите ја сакаат својата химна, но очигледно никој толку како Италијанците.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Uchuu Senkan Tiramisù Specials (Dub) Episode 3

https://wcostream.cc we bare bears wcostream. Glass Fleet: The Legend of the Wind of the Universe Episode 26

Watch anime online for free at 4Anime 4anime reddit. Watch Free! Movie 1: Timeless Medley - Kizuna (Dub) Episode Full

KissAnime Veoh: https://www.veoh.com/users/kissanimemx

Scroll to Top