Top Sport

Рамос признава: Да не беше Меси, ќе имавме многу повеќе титули

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос признава дека ривалот од Барселона, Лионел Меси им нанел многу „болки“ во минатото, оценувајќи дека би имале „повеќе титули“ доколку тој не беше ѕвезда на ривалите од Каталонија.

На Рамос и Реал дефинитивно не им недостасуваат титули во последните години – Рамос има четири титули од Лигата на шампионите и 5 од Ла лига, но Меси во овој период помогна Барса да освои 10 титули.

„Страдавме против Меси во последните години. Да го немаа Барселона, ќе имавме повеќе титули. Имаше период кога игравме против најдобрата Барселона во историјата. Имавме голем тренер како Жозе Мурињо, но беше тешко да ги победуваме. Тоа предизвикуваше многу тензија“, признава Рамос.

ANIMEFLIX animeflix pokemon: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

AnimeFreak animefreak hunter x hunter: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 7

Scroll to Top