Top Sport

Рашфорд со луд соло-гол против Форест – одбраната на Нотингем заспа

Маркус Рашфорд уште еднаш потврди дека игра во најдобрата форма во неговата кариера, откако Англичанецот даде луд соло гол во првиот меч од полуфиналето на Англискиот лига куп на гости кај Нотингем Форест.

Веќе во шестата минута од мечот, Рашфорд со топката од својата половина, помина супер-лесно меѓу тројца играчи на Форест за да го постигне својот десетти гол во последните десет меча по крајот на Светското првенство.

Scroll to Top