Top Sport

Челси сакаат да им го расипат трансферот на Ливерпул за Матеуш Нунеш

Челси нема да има проблем да расипе уште еден трансфер на ривал од Премеиерлигата, откако „Телеграф“ објави дека „сините“ се подготвени да им го „украдат“ на Ливерпул, Матеуш Нунеш од Вулверхемптон.

24-годишниот Португалец пристигна на „Молињу“ во текот на летото во договор од 38 милони фунти, потпишувајќи петгодишен договор, и оттогаш има 17 настапи за „волците“, предизвикувајќи ги Ливерпул, кои се очекува дека ќе дадат понуда на крајот на сезоната. Нунеш е еден од долгата листа на играчи од средниот ред за кои Челси се заинтересирани, покрај Деклан Рајс, Мозес Каиседо и Енцо Фернандез.

Челси веќе им го „украдоа“ украинскиот талент Михајло Мудрик на Арсенал, кога се веруваше дека „топчиите“ се блиску до неговиот потпис.

Scroll to Top