Top Sport

Реакција од вакцината го спречи Иско да го заврши тренингот на Реал

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Шпанецот Иско предвреме го напушти последниот тренинг со екипата, јавува „Марка“.

Причина за вакво нешто е што 29-годишниот фудбалер пројавил симптоми на настинка само неколку минути откако го започнал тренингот.

Се претпоставува дека ова можна последица од вакцинацијата против КОВИД-19, која тој ја прими на 19 овој месец, заедно со неговите соиграчи.

Непосредно пред тренингот, Иско имал два негативни теста на ковид-тестот.

На 25. јули, Реал Мадрид е предвидено во Глазгов да одигра пријателски натпревар против Ренџерс, а на 8 август, „кралскиот клуб“ ќе игра Милан во австриски Клагенфурт.

Website https://animedao.nl: Watch Wandering Son animedao Episode 11 classroom of the elite animedao

AnimeTV: White Snake anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv all free for you

Website https://animeflix.nl: Watch Byulbyul Iyagi animeflix Episode Full animeflix darling in the franxx

Trainsim: https://www.trainsim.com/vbts/member.php?445269-Username-kissanimemx

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Kissanimemx mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/

Scroll to Top