Top Sport

Реал во шок, на Жосел му отекуваат нозете

Напаѓачот на Реал Мадрид, Хозе Луис Мато Санмартин, попознат како Хоселу, нема да конкурира за место во тимот за утрешниот натпревар со Севилја.

Искусниот фудбалер ја обнови повредата и ќе биде надвор од терените три недели поради едем на коските.

Отсуството на искусниот напаѓач на Реал Мадрид на позајмица од Еспањол и Џуд Белингем му ја отвори вратата на суперталентираниот Арда Ѓулер барем оваа недела да добие повеќе минути на теренот.

Scroll to Top