Top Sport

Ришарлисон ја нокаутира Германија

Бразилците ја нокаутира Германија по само 45 минути, на натпреварот во Јокохама. Бразил има предност од 3:0, разликата можеше да биде поголема, но Куња промаши пенал во последната минута.

Напаѓачот на Евертон, Ришарлисон, кој е еден од бонус играчите во бразилската репрезентација, постигна хет-трик.

Ришарлисон головите ги постигна во 7, 22 и 30 минута.

Инаку, предводник на теренот, на оваа бразилска репрезентација е 38-годишниот ветеран, Дани Алвеш.

AniWatch: Ouran High School Host Club (Dub) anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro animes online

KissAnime: Juni Taisen: Zodiac War (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx fire force kissanime

Website https://animepahe.cc: Watch Bottom-Tier Character Tomozaki animepahe Episode 12 anime sites

Medium: https://medium.com/@gogoanimelol

Linkhay: https://linkhay.com/u/animeflixnl

Band: https://band.us/band/84366909

Scroll to Top