Top Sport

Рома мисли на своите стари навивачи (видео)

Италија е едно од најголемите жаришта на корона вирусот, нешто што донесе голем број на жртви и го стопираше животот во оваа земја, а најпогодени се најстарите жители.

Додека се расправа за тоа дали ќе има фудбал и како тој ќе изгледа, тимот на Рома реши да се погрижи за своите најстари навивачи.

„Волчицата“ реши на сите повозрасни навивачи со сезонски билети на клубот, да им однесе хуманитарни пакети, во кои беа вклучени и дресови со автограми на ѕвездите на клубот.

Watch Akudama Drive Episode 7 (https://animeflix.nl/m/aVKq/ep-7) at website https://animeflix.nl animeflix app ios

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 13 at KissAnime kissanime site closed

Scroll to Top