Top Sport

Роналдо едвај чека да почне да работи со Тен Хаг

Кристијано Роналдо, очигледно, нема планови да го напушти Манчестер јунајтед, изјавувајќи дека е возбуден да почне да работи со новиот менаџер Ерик Тен Хаг.

Шпекулациите по катастрофалната повратничка сезона за „ѓаволите“, велеа дека Роналдо сака да си замине, но сега тој за официјалниот веб-сајт на клубот вели дека ќе биде потребно да му се даде време на 52-гоишниот Тен Хаг да успее во клубот.

„Тоа што го знам за него е дека заврши фантастична работа со Ајакс, дека има огромно искуство. Но, треба да му дадеме време. Треба да се сменат работите според неговите желби. Се надевам дека ќе имаме успех и му посакувам многу среќа во работата. Сите сме среќни и возбудени, не само како фудбалери, туку и како навивачи на клубот. Сакам да верувам дека од следната година ќе освојуваме титули“, вели Роналдо, кој има 24 гола во 38 меча по враќањето на „Олд Трафорд“.

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online Attack on Titan Season 3 (Dub)

Komi Can’t Communicate

free anime online AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)

ani watch AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Boruto: Naruto Next Generations

tải go88
Scroll to Top