Top Sport

Роналдо ја прослави титулата на Јуве на јахта со семејството

Кристијано Роналдо реши својата втора титула од Серија А со Јувентус да ја прослави на супер-јахта со партнерката Георгина Родригез и неговите деца.

„Ништо не е подобро од прославата на твоите победи со тие кои ги сакаш“, напиша Роналдо на Инстаграм, фотографија која подоцна ја сподели и Родригез.

Покрај титулата, семејството имаше дополнителна причина за славење, откако 26-годишната Родригез склопи нов договор со модната компанија „PrettyLittleThing“.

 

View this post on Instagram

 

LA FAMIGLIA CAMPIONE!🥇❤️💪🏼 Nothing better than celebrate your victories with the ones you love🙏😘

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

View this post on Instagram

 

Infinito ❤️ 🛥

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

 

View this post on Instagram

 

Yellow top, open sea, good vibes only 💛 @suspiciousantwerp #suspiciousantwerppartner

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Scroll to Top