Top Sport

Роналдо на јахта позира во пижама од 2.000 евра (фото)

Фудбалерите на Јувентус во недела играат против Сампдорија во првото коло од новата сезона во Серија А. До тогаш играчите се уште го користат правото на краток одмор, меѓу нив е првата ѕвезда во тимот – Кристијано Роналдо.

Тој вчера на социјалните мрежи објави фотографија од јахта на која позира во пижами „Louis Vuitton“ вредни 2.000 евра.

Набрзо потоа тргнаа коментарите. Еден од најинтересните беше: „Дали е тоа дресот на Манчестер Јунајтед?“.

Какви и коментари да стигнат на негова адреса, Роналдо никогаш не се впушта во дискусија со неговите обожаватели.

View this post on Instagram

What a beautiful 🌅🙏

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Scroll to Top