Top Sport

Роналдо со порака: Сега, одиме на уште едно скудето за мене

Кристијано Роналдо со јасна порака стави крај на шпекулациите дека сака да замине од Јувентус, прославувајќи ја својата втора италијанска титула со „бјанконерите“.

По вчерашната прослава и добивањето на скудетото, ЦР7 им порача на фановите дека е подготвен уште да игра за италијанскиот гигант, ставајќи ги на страна шпекулациите дека ќе заврши во Реал Мадрид или Пари Сен-Жермен.

„Пресреќен сум што осојувам две од деветте титули во низа на Јувентус. Можеби изгледа лесно, но не е така. Година по година, со талент, посветеност и напорна работа се остваруваат целите и се подобрув тимот. Сега, одиме на трета за мене“, порача Роналдо.

Scroll to Top