Top Sport

Салах е вистинска суперѕвезда во Чеченија (видео)

Еден египетски навивач се „заборави“ и се обиде да го гушне Мохамед Салах при пристигнувањето во Русија, по што самата ѕвезда на Ливерпул мораше да реагира и да го потсети дека рамото му е повредено.

Навивачот сакаше селфи, но 25-годишниот Салах прво го предупреди на повредата на левото рамо од финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул, по што му ја исполни желбата и се фотографираше со него.

Салах потоа беше пречекан и од чеченскиот лидер Рамзан Кадиров и од голем број навивачи на стадионот во Грозни, каде што е базата на египетската репрезентација.

Салах изјави дека е ОК пред заминувањето за Русија, но египетскиот тимски доктор предупреди дека тој може да не е подготвен за првиот меч од шампионатот против Уругвај веќе в петок.

 

Scroll to Top