Top Sport

Самп ќе добие пари за Бруно Фернандеш, па ќе плати што должи за Патрик Шик

Сампдорија ќе добие околу 5.5 милиони евра од Спортинг Лисабон по трансферот на Бруно Фернандеш во Манчестер јунајтед, а потоа ќе исплати 2.1 мииони евра кои ги должи на Спарта Прага по продажбата на Патрик Шик, велат италијанските медиуми.

Според весникот „Ил секоло 19“, ова е „подмирување“ на клаузулите за продажба на поранешните договори на клубот од Џенова. Сампдорија уште ги чека парите за продажбата на Фернандеш во Јунајтед, кои платија 63 милиони евра за него во јануари 2020, а Спортинг сега се согласи да ги плати парите во четири рати.

Сампдорија, пак го продадоа Шик на Рома во јули 2018, откако тој помина една сезона на позајмица во Рим, а потоа тој беше продаден во Бундеслигата, каде што играше за РБ Лајпциг и Баер Леверкузен. Сампдорија должела 3.2 милиони евра за трансферот на Шик, но сега се договориле за намалување на сумата на 2.1 милиони евра, плус пријателски меч во Прага.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime streaming AniWatch SK8 the Infinity

anime to watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AniWatch The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 13

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 5

free anime My Hero Academia Season 4

Scroll to Top