Top Sport

Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

Италијанскиот фудбалски клуб Сасуоло го отпушти тренерот Алесио Диониси.

Во преостанатиот дел од сезоната тимот од клупата ќе го води тренерот на младинската екипа Емилијано Бигику.

Сасуоло забележа само една победа во последните 13 натпревари и беше поразен од Емполи (2:3) во Серија А во саботата.

Сасуоло е на 17. место во Серија А со 20 бодови, колку што имаат Верона и Каљари, кои ги заземаат 18. и 19. место.

Scroll to Top