Top Sport

Саутгејт беше во право – Александер-Арнолд не заслужува да биде во репрезентацијата

„Хајлајтсот“ на Трент Александер-Арнолд во мечот со Реал Мадрид покажува дека англискиот селектор Герет Саутгејт беше во право што не го вклучи во репрезентацијата и покрај лутите реакции на навивачите на Ливерпул.

22-годишниот Англичанец беше во одлична форма при 3:0 победата над Арсенал, каде што имаше дури и асистенција на голот на Диого Жота, но против Мадрид имаше катастрофален меч во кој не можеше да се справи со Винисиус Жуниор, кој постигна два гола при 3:1 победата. Покрај тоа, неговите обиди за додавања постојано беа прекинувани од Едер Милитао и Начо Фернандез, а Ферлан Менди немаше проблеми со неговите истрчувања.

Watch The Seven Deadly Sins Episode 18 at 4Anime anime sites

High-Rise Invasion (https://animeflix.nl/m/P1bL) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix sailor moon

Scroll to Top