Top Sport

Звезда го доби вечното дерби со Партизан, сега има 12 поени предност!

Црвена звезда го совлада Партизан со 1:0 во 164. „вечно белградско дерби“ на „Рајко Митиќ“ за да се одвои на 12 поени пред „црно-белите“ на првото место во Српската Суперлига.

За Звезда ова беше 65. победа во овие дуели, додека Партизан има 47 триумфи, но во последните 15 меча пред оваа пресметка, Звезда имаше само две победи.

Човек на одлука беше Мирко Иваниќ во 58. минута, кога по корнерот на Гелор Канг ја смести топката во голот.

The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 at AnimeFreak watch anime dub

Attack on Titan (https://animeflix.nl/m/Wm) Episode 25 at ANIMEFLIX hunter x hunter animeflix

Scroll to Top