Top Sport

Шест лица загинаа во стампедо пред стадионот во Јаунде

Најмалку шест навивачи загинаа во стампедо, пред стадионот во Јаунде, пред почетокот на натпреварот Камерун-Коморски острови во Купот на Африка.

Стампедото се случило кога навивачите се обиделе да влезат на стадионот за да го гледаат натпреварот. Според извори од Камерун уште 40 луѓе се хоспитализирани од кои некои се во критична состојба.

Официјалните лица изјавиле дека капацитетот на стадионот, поради ковид мерките, бил намален за 80 отсто, односно на трибините им било дозволено присуство на 50.000 луѓе.

Камерун, успеа да се пласира во четврт-финалето со победата од 2:1.

 

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

Death Note (Dub)

dubbed anime AnimeHeaven Horimiya (Dub)

AnimeHeaven Naruto (Dub)

tải go88
Scroll to Top