Top Sport

Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ, синоќа во еден хотел во Милан, го прослави 40.роденден. На забавата беа пристутни некои од поранешните соиграчи на Ибарахимовиќ: Пол Погба, Марко Верати, Салваторе Сиригу.

Сепак главна ѕвезда покрај славеникот била српската пејачка Нада Топчагиќ. Таа во живо ја пееле омилената песна на Ибрахимовиќ, „Јутро је“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Johnny Micalusi (@johnnymicalusi)

Оваа песна го следи Ибрахимовиќ низ целата кариера. Не постои клуб во кој што играл Ибрахимовиќ, а да не е објавено барем едно видео од соблекувалната, како Ибра ја пушта оваа песна.

Scroll to Top