Top Sport

Што бараше Томкинс во шорцевите на својот голман?

Дефанзивецот на Кристал палас, Џејмс Томкинс на чуден начин покажа грижа кон својот голман Висенте Гуаита во текот на импресивната 4:1 гостинска победа кај Лестер.

dobivaj vesti na viber

Гуаита очигледно имаше проблем во текот на мечот на „Кинг пауер“ стадионот и Томкинс реши да фрли поглед. На прв поглед не беше јасно зошто Томкинс се реши на ваков потег, иако најверојатно му помогна на Гуаита да ги врзе шорцевите, бидејќи Шпанецот носеше голмански ракавици.

На крајот, приказната заврши со хепиенд – Мичи Батшуаи го постигна првиот гол во дресот на Палас, Вилфрид Заха додаде два, а Лука Миливојевиќ еден за важна победа во борбата за опстанок.

bầu cua go88

mở khoá tài khoản sunwin sunwin enterprises sunwin android

Scroll to Top