Top Sport

Швајцарците пак лесно со српската одбрана – Фројлер за 3:2 водство

Само што почна второто полувреме на одлучувачкиот меч помеѓу Швајцарија и Србија, швајцарскиот напад пак лесно се справи со неконцентрираната одбрана на Србите и веќе во 48. минута преку Ремо Фројлер да донесе 3:2 водство.

dobivaj vesti na viber

На Швајцарците им е доволно и реми за осминафинале, така што сега Србија повторно е пред тешка задача да се врати со два гола.

Scroll to Top