Top Sport

Катар 2022

Еми Мартинез не е достапен за Вила – уште е уморен од прославата на титулата?

Емилијано Мартинез најверојатно нема да биде на голот на Астон вила денеска против Тотенхем, тврдат британските медиуми, откако во петокот …

Еми Мартинез не е достапен за Вила – уште е уморен од прославата на титулата? Прочитај повеќе

Мартинез им кажал на Белгијците дека си дава оставка по поразот од Мароко

Роберто Мартинез открива дека им соопштил на белгиските фудбалери дека си заминува од позицијата пред клучниот меч на СП во …

Мартинез им кажал на Белгијците дека си дава оставка по поразот од Мароко Прочитај повеќе

Емери го предупреди Дибу Мартинез: Мора веднаш да се фокусира на Астон вила

Херојот на шампионската аргентинска репрезентација, Емилијано „Дибу“ Мартинез се врати во Англија и би требало да биде стартер на следниот …

Емери го предупреди Дибу Мартинез: Мора веднаш да се фокусира на Астон вила Прочитај повеќе

Рабио: Ме иритира кога Мбапе го менува гласот за да даде интервју

Фудбалерот на Јувентус и француски репрезентативец, Адриен Рабио открива дека „навистина го иритира“ начинот на кој неговиот соиграч од репрезентацијата, …

Рабио: Ме иритира кога Мбапе го менува гласот за да даде интервју Прочитај повеќе

Пикси обвинет дека земал милион и пол евра бонус за „фијаското“ на Мундијалот

Состанокот на извршниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), прво во празнична атмосфера ги прогласи селекторот Драган Стојковиќ Пикси …

Пикси обвинет дека земал милион и пол евра бонус за „фијаското“ на Мундијалот Прочитај повеќе

Галтие: Нема конфликт меѓу Меси и Мбапе, виновен е аргентинскиот голман

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Кристоф Галтие вели дека не верува дека постои конфликт меѓу неговите суперѕвезди Лионел Меси и Килијан …

Галтие: Нема конфликт меѓу Меси и Мбапе, виновен е аргентинскиот голман Прочитај повеќе

Scroll to Top