Top Sport

Синот на Стивен Џерард со дрес на Јувентус, „бјанконерите“ му „нудат“ договор!

Синот на легендарниот капитен на Ливерпул, Стивен Џерард на Инстаграм се пофали со фотографија на која неговиот син Лио Џорџ го носи дресот на Арон Ремзи од Ливерпул, и од Јувентус не останаа покуси – му дадоа комплименти и надеж за иден договор.

dobivaj vesti na viber

Лио Џорџ Џерард, кој има две и пол години и е прв син на Џерард по три ќерки, очигледно е навивач на Ремзи (кој му одговори на Инстаграм дека му е чест), но и на Јувентус, клуб со кој Ливерпул не секогаш имал најдобри односи, посебно по хоророт на „Хејсел“ во 1985 година, кога 39 навивачи на „бјанконерите“ загинаа во Брисел бегајќи од навивачите на Ливерпул.

Официјалниот профил на Јувентус одговори на фотографијата: „Слатко мало момче, топ дрес и легендарен татко. Можеме ли да му понудиме место во нашиот тим во иднина“.

Тешко дека Џерард ќе ја прифати понудата, бидејќи неговото семејство отсекогаш било само вљубено во црвениот дрес, а самиот Џерард го носеше тој дрес 28 години, од својата седма година.

 

View this post on Instagram

 

@juventus kit on ?Ramsey 8 ?

A post shared by Steven Gerrard (@stevengerrard) on

Scroll to Top