Top Sport

Дани Алвеш: Можев да се вратам во Барса или Јуве, но го избрав Сао Пауло

Дани Алвеш тврди дека имал можност да се врати во своите поранешни клубови Барселона и Јувентус ова лето, пред да го избере бразилскиот Сао Пауло како „совршен тим“ за него.

Алвеш беше слободен фудбалер откако му заврши договорот со Пари Сен-Жермен во јуни и тој реши да се врати во својата татковина потпишувајќи тригодишен договор со Сао Пауло. Но, можело да биде и поинаку.

„Имав шанса да се вратам во Јувентус. Исто така, можев да отидам и во Барселона ако го сакав тоа. Не го одлучив тоа одеднаш. Размислував: ’Што ќе ми даде овој клуб? Како овој клуб ќе ме направи подобар човек, подобар професионалец?’. Кога почна Копа Америка им кажав на сите дека не сакам да зборувам за трансфери, бидејќи сакав да се фокусирам на репрезентацијата“, вели 36-годишниот Алвеш, кој потоа со Бразил ја освои титулата од континенталното натпреварување.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

animeflix ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime website The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17

anime sites Boruto: Naruto Next Generations

ANIMEFLIX Pokémon Journeys: The Series Episode 80

tải go88
Scroll to Top