Top Sport

Солзите на Дибала…

Аргентинскиот ас Пауло Дибала го одигра последниот меч во дресот на Јувентус во Торино. На вечерашниот дуел против Лацио, тој се збогува од публиката на која и носеше многу радости во изминатите години. На крајот не можеше да се воздржи и плачеше како мало дете. Не помогна ниту охрабрувањето од Бонучи.

dobivaj vesti na viber

Дибала не успеа да се договори со Јувентус за продолжување на соработката и заминува од Торино. Колку тоа му падна тешко, говорат солзите…

go88 play go88

cách tải sunwin báo cầu sunwin sunwin máy chủ đặt ở đầu

Scroll to Top