Top Sport

Сопругата му приреди несолена првоаприлска шега на Мората

Аличе Кампело, сопругата наАлваро Мората му приреди интересна првоаприлска шега на напаѓачот на Јувентус, преправајќи се дека повторно е бремена, и на крајот фудбалерот испадна малку разочаран.

„Кутрото, на почетокот си мислеше дека нешто навистина се случило“, напиша Кампело на Инстаграм со видео од разговорот.

Мората, најверојатно бидејќи е 1 април, на почетокот не изгледаше убеден во вистината, прашувајќи дали се шегува, но сепак, на крајот се израдува кога си помисли дека е вистина и на крајот остана разочаран.

Нивната куќа веќе е полна со деца – тие имаат близнаци и мало бебе кое има само седум месеци.

AniWatch free anime: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://aniwatch.pro/m/RO0K) Episode 13

GoGoAnime gogoanime anime list: Assassination Classroom (Dub) (https://gogoanime.be/m/Ar77) Episode 22

Scroll to Top