Top Sport

Сопругата на Костакурта се жали: Сексот со Алесандро ми ги уништи колената

Поранешната Мис на Италија, Мартина Коломбари даде зачудувачко интервју во кое откри дека сексуалниот живот со нејзиниот сопруг, легендарниот дефанзивец на Милан, Алесандро Костакурта имал големо влијание на нејзиното здравје.

53-годишниот Костакурта се ожени со актерката и ТВ-водителка Коломбари во 2004 година и со него ги има 16-годишниот син Ахиле, а сега во интервју со „Ил џорно“ открива дека сексот направил „голема штета.

„Сексот со Алесандро ми ги уништи колената. Сега имам големи проблеми и не можам да ги покажувам во јавност“, вели Коломбари.

Костакурта дебитираше за Милан во сезоната 1986/87 и се пензионираше во 2007 година со седум италијански титули и пет трофеи од Лигата на шампионите. Неговата сопруга стана славна кога беше избрана за Мис на Италија на 16 години во 1991 година.

 

View this post on Instagram

 

Buon San Valentino amore mio❤️❤️❤️

A post shared by Martina Colombari (@martycolombari) on

 

View this post on Instagram

 

Milano- Nebbia- 0 gradi BUONGIORNO !!!!!!!!!!!!

A post shared by Martina Colombari (@martycolombari) on

 

View this post on Instagram

 

1.1.2020 🌈🌈🌈

A post shared by Martina Colombari (@martycolombari) on

 

View this post on Instagram

 

Allenamenti in quarantena 🧘🏼‍♂️🦠🤸🏼‍♀️😊👍🌈 #iorestoacasa

A post shared by Martina Colombari (@martycolombari) on

Watch In Another World With My Smartphone (Dub) Episode 11 (https://gogoanime.be/m/oAxP/ep-11) at website https://gogoanime.be gogoanime boku no hero

The Misfit of Demon King Academy Episode 13 at website https://kissanimeonline.com kissanime taken down

Scroll to Top