Top Sport

Спречена тепачка помеѓу Меси и Лукас Нава

Метеж на теренот настанал на теренот по завршувањето на натпреварот помеѓу Боливија и Аргентина (1:2). Вербалната расправија помеѓу Лионел Меси и еден од членовите на стручниот штаб на Боливија, Лукас Нава, можела да прерасне и во тепачка.

Меси му забележал на Нава што тој во текот на целиот меч приговарал од клупата, по што Боливиецот тргнал физички да се пресмета со него. Голем инцидент спречиле фудбалерите на двете репрезентации.

„Е.и се. Што тие ќелава пи..о“, му рекол Меси на Нава.

AnimeDao one punch man season 2 animedao: Hunter x Hunter Episode 148

AnimeFreak animefreak hunter x hunter: Dr. Stone (https://animefreak.ws/m/dvez) Episode 24

Scroll to Top