Top Sport

Субашиќ: Мојата жена е најдобар голман, сè ми брани!

Голманот на Хрватска, Даниел Субашиќ беше еден од хероите во победата на пенали над Русија за пласман во полуфиналето на СП, откако го доигра мечот и покрај повредата на бутниот мускул во финишот на регуларните 90 минути.

Субашиќ, кој одбрани еден пенал во лудата пенал-серија, се пофали дека неговата сопруга е подобар голман од него.

„Мојата жена е најдобар голман, сè ми брани“, напиша Субашиќ на Инстаграм со фотографија од неговата сопруга Антонија.

My wife ❤️my rock ?my queen ? #ljubavsezoveimenomtvojim #a&s❤️??

A post shared by Danijel Subasic (@danijel.subasic) on

Scroll to Top